7 veidi kā sākt novērtēt sevi

 

„Visā visumā var meklēt kādu, kas ir vairāk pelnījis jūsu mīlestību un mīl Jūs stiprāk, nekā jūs pats, un šī persona nav atrodama nekur. Jūs, pats, tāpat kā ikviens cits visumā, ir pelnījuši mīlestību pret sevi pašu ”- Buda

 

Viens no lielākajiem mītiem ir tas, ka mēs cenšamies sevi pozicionēt kā nummur viens prioritāti, bet tas ir savtīgi un nejauki. Patiesībā, tā ir viena no mīlošākajām lietām, ko mēs varam darīt priekš sevis un citiem. Mūsu mīļie patiesi gūst labumu, kad mēs jūtamies labi un esam enerģijas pilni. Cilvēki gūst labumu, ja mēs esam veseli un dzīve atveras, kad mēs esam plaukstoši. Tomēr mēs esam tik kondicionēti savā domāšana, mēs domājam, ka lietas  var tā vienkārši ņemt un sabrukt, un nav īsti ētiski likt personai, kas dzīvo jūsu sirdī, ķermenī un prātā, būtu nummur viens prioritātei.

 

Es atceros, kad pirms es satiku savu vīru, es sāku patiesi nogurt no toksiskām attiecībām manā dzīvē. Es atļāvu sevi izmantot; ļāvu sevi uzskatīt par pašsaprotamu. Viņi visi pieprasīja tik daudz, bet deva man tik maz. Mans laiks, manas finanses, mana sirdsapziņa, „es izstiepšos kā staipīga gumija, līdz es kādā brīdī pārtrūkšu, tikai, lai jūs neizjustu diskomfortu.”

 

Kad manas prioritātes mainījās es sāku mazliet vairāk dot mīlestības sev. Mana jaunā laime bija vāja. Un tā vietā, lai mēģinātu nostiprināt šīs attiecības, es stāvēju uz zemes ar “es esmu mīlestības vērta un cienīga”. Es koncentrējos uz ziedošajām attiecībām un atbrīvojos no nosmakšanas.

 

Uzsākot sevi uztvert kā prioritāti, jūs varat būt labāks cilvēks, ne tikai sev, bet arī attiecībās, ko jūs veidojat ceļa laikā. Izvēles, ko mēs veicam, ir daudz izdevīgākas nekā tās, ko mēs izgatavojam no vainas apziņas, trūkuma un pārmērīgas attīstības.

 

Zemāk ir aprakstīti 7 ceļi, posmi, lai sāktu sevi novērtēt un saprastu, ka tu esi īpaši svarīga persona sevis paša dzīvē. Bez tam, atceries, viss vienmēr sāksies ar tevi pašu.

 

  1. Pārstāj sevi salīdzināt ar citiem

Salīdzināt sevi ar citiem ir gluži vienkārši zaudējums cīņā. Mēs ne tikai meklējamlietas, kuras trūkst, bet mēs atrodamies arī patstāvīgā trūkuma sajūtā. Ja vien tu neesi bijis iekāpis viņu kurpēs, skatījies uz dzīvi ar viņu acīm, un neesat pieredzējuši viņu pieredzi, jūs salīdzināt sevi tikai ar informāciju, kas nekādā ziņā nevar būt precīza ar realitātes izjūtām. Salīdzinot sevi ar šo personu, uzmanība tiek pievērsta tev, tomēr, tavs spēks ir slēpjas tajā, ka tu vari ietekmēt savu dzīvi virzienā, kādā vēlies, bet ta nav vaļas ietekmēt salīdzināmās personas dzīvi.Tu esi unikāla būtne un tādā kā tu pasaulē ir tikai viena.

Sāc pārorientēt savu uzmanību uz lietām, kas notiek tieši tavā dzīvē, un pievērsuzmanību personai, kas skatās uz tevi atpakaļ raugoties spogulī. Viņam vai viņai ir savi unikālie atribūti. Atlaidiet iekšējo perfekcionistu un sāciet novērtēt savu smaidu, savus talantus, un to, tu vari piedāvāt no sevis paša. Sākot saredzēt savu vērtību, ir viens no ātrākajiem veidiem, kā vērst fokusu uz pareizo vietu.

 

  1. Neapmieties uz dzīvi tur, kur nevēlies būt

Daudzi cilvēki paliek darba vietās, kas viņiem nepatīk un nesaista, tikai algas dēļ. Citi paliek attiecībās, kas vairs neliek pukstēt viņu sirdīm mežonīgi vienam pēc otra. Daži no mums paliek kopā ar draugiem, kas noārda mūs, jo mēs nespējam šķirties no cilvēkiem, ar kuriem esam bijuši tik ilgi kopā. Tu esi pelnījis prāta mieru un prieka sajūtu. Jebkura ilglaicīgā, nepatīkamā apmešanās veinā vietā uz ilgu laiku, nav vērta to līdzekļu, kas dēļ tā ir jāziedo - respektīvi - Tevis paša iekšējos resursus.

Ja tu konstanti saki sev: “Šeit ir jābūt kaut kam labākam par šo”, tu iespējams sāc apmesties vietā, kas nav domāta Tev. Turpini meklēt, lai atrastu pašu labāko!

 

  1. Sāc novērtēt lietas sev apkārt

Novērtē gultu, kurā tu guli. Novērtē savas drēbes, mašīnu, ēdienu. Bet pats galvenais, neaizmirsti novērtēt to, ko tu dod pasaulei. Sāc saskatīt prieku, ko tu spēju dot citiem. Padomā par šī sniegtā prieka efektu.

Jo vairāk tu iemācīties novērtēt, jo vairāk labais ienāks tavā dzīvē.

 

  1. Veicini veselīgas attiecības

Ļaujiet aiziet vai vismaz attālināt sevi no jebkurām attiecībām, kas liek jums justies mazāklabi. Atrodiet sevi tādu cilvēku klātbūtnē, kuri savā dzīvē rada kaut ko nozīmīgu. Padariet to par svarīgu attiecību punktu, kurā ir vismaz divi cilvēki, kas spēj pabarot jūsu garu, veicina ne tikai savu sapņu, bet arī tavu sapņu piepildījumu un spēj pieņemt jūs tādus, kādi jūs esiet patiesi. Spēcīgu, lolojošu attiecību kultivēšana mudina mūs atcerēties, ka mēs neesam vieni, un spēj uzturēt mūsu sirdis atvērtas.

 

 

  1. Iemācies pateikt Nē

Lai gan mēs esam šeit, lai palīdzētu viens otram, būs laiks, kad mūs kāds kārdinās darīt lietas uz mūsu pašu labklājības rēķina. Dažreiz, kad mēs otram cilvēkam dodam vairāk nekā mēs nevaram, mēs tai neļaujam mācīties vai iegūt savu pieredzi. Pastāvīgi darot lietas no netaisnīgas apziņas pienākuma, mūsos var rasties aizvainojums.

“Nē” var būt atbrīvojošs, jo, kad mēs sakām „nē” citiem, mēs sakām „jā” sev un mēs esam saskaņoti ar mūsu vērtībām. Ļaujiet sev teikt nē šad un tad. Šī pieredze uzlabos jūsu pašcieņu un radīs telpu, kurā cilvēki spēs daudz vairāk novērtēt un cienīt jūs.

 

  1. Novelciet veselīgas robežas

Skaidru robežu noteikšana ir būtiska, lai noteiktu, ka attiecības ir balstītas uz savstarpējas cieņas. Ticiet vai nē, bet “augšup” atvērtas robežas faktiski rada brīvības sajūtu, jo tad, kad mūsu vēlmes ir skaidri definētas, nav nepieciešams sienas un robežas. Robežas atspoguļo mūsu pašcieņu un mūsu vērtības. Veselīga pašcieņa iemācīs arī citiem jūs vairāk palutināt.

Un gadījumā, ja kāda persona mēģina stumpt jūs pāri līnijām, vienkārši centieties turēt jūsu pēdas stingri uz zemes.

 

  1. Seko savai sirdij

Mums visiem ir kaut kas, kas padara mūs dzīvus un sniedz mūsu dzīvei nozīmi. Neaizmirstiet klausīties to daļu, kas vada jūs uz svētlaimīgu sajūtu, centieties izslēgt tās mazās lietas, kas varbūt kādreiz grib jūs traucēt. Koncentrējieties uz savu mērķi, jo sapņi nekad neaiziet prom. Viņi vienkārši mēdz nokavēties.

Mūsu kaislības var būt tik mazas vai lielas, cik tās ir, un mums var būt viena vai vairākas no tām. Klausieties lietās, kas klauvē pue jūsu sirds durvīm, un atrodiet veidu, kā jūs varat darīt vienu lietu. Jūs varat iedrošināt sevi darīt visu un atrast veidu, kā dzīvot, lai jūs atbalstītu.

Viss mūsu dzīvēs sākas ar mums pašiem un tad tiek ietīts attiecībās ar citiem. Jums atliek vien dot sev pietiekami daudz mīlestības, veirot prieku, kuru mēs mēdzam meklēt arī citos, lai arī mūsu apkārtējie sāk to mūsos saskatīt. Dzīvojot vislabāko dzīvo, mēs to patiesi varam apvienot ar mīlestību, skaistumu un laipnību.