Ieteikumi pasākumiem uz kuriem doties Līgo vakarā Latvijā 2017

     Ņemot vērā to, ka jau šonedēļ visā Latvijā no malu malām, katrā sētā pulcēsies līgo bērni, tad šis ir īstais laiks, lai parunātu par šiem svētkiem un pasākumiem, kuros būtu vērts piedalīties, ja ir aptrūkušās idejas, ko darīt šajās svētku brīvdienās!

     Vai Jūs ziniet no kurienes ir radies nosaukums Līgo, un kas tad īsti ir Līgo svētki? Vārds “līgo” ir senlatviešu lībiešu, kas latviešu valodā nozīmē “lai top” Līgo svētki tiek svinēti jau kopš izseniem  laikiem, tie ir mūsu senču-senču vieni no senākajiem latviskajiem svētkiem, kas atzīmēti aizvien arī mūsdienās. Par pirmajām rakstiskajām liecībām, saistībā ar Līgo svētku svinēšanu tiek atzīmēts jau 12.gs. Agrākos laikos Līgo dienu sauca par zāļu dienu, un šī ir diena pirms Jāņu nakts. Jāņi ir latviešu gadskārtas svētki, ko svin vasaras saulgriežos, dienā kad ir visīsākā nakts un visgarākā diena. Lai gan īsākā nakts parasti ir 21. vai 22. jūnijā,publiskās brīvdienas - Līgo diena un Jāņu diena ir 23. un 24.jūnijā.

     Sinoptiķu prognozes par gaidāmajiem laikapstākļiem šajās svētku dienās šobrīd izskatās diezgan daudz sološas, ir cerība ka varēsim pavadīt sausu Līgo vakaru, ar vidēji pieņemamu gaisa temperatūru. Šāda prognoze patiešām priecē, un nozīmē arī to, ka pavisam noteikti varam doties līgot arī ārpus mājām.

     Tradicionāli, katru gadu, pirms Līgo un Jāņu svētkiem Rīgā, Domā laukumā notiek ielīgošanas pasākums – Zāļu tirgus, kas šogad risināsies 22. jūnijā no plkst. 9.00 līdz 19.00. Tirgū iedzīvotāji varēs iegādāties zemnieku piedāvāto produkciju, sieru, maizi, gaļu, zivis, medu, pirts lietas, kā arī Jāņu zāles, vainagus un amatnieku izstrādājumus. Līdztekus tirgum Doma laukumā būs iespēja redzēt mūziķu, deju kolektīvu, folkloras kopu un pūtēju orķestru uzstāšanos. Gan tirgotājiem, gan apmeklētājiem možu garu visas dienas garumā uzturēt palīdzēs Jāņa tēvs aktieris Kristaps Rasims, kurš pastāstīs arī par svarīgākajām un interesantākajām Līgo svētku tradīcijām. Ikviens, kurš būs Zāļu tirgū, varēs iesaistīties aktivitātēs, demonstrēt savu izdomu, asprātību, zināšanas un veiklību dažādos konkursos, kas risināsies tirgus laukumā. Šis tirdziņš ir kļuvusi par lielisku pirms svētku tradīciju daudziem no rīdziniekiem un tās viesiem. Pasākumu programma tiešām ir ļoti bagāta un interesanta. Iegādāties ir iespējams gan našķus un kārumus sākot no mazākajiem, līdz pat pašiem lielākajiem līgotājiem. Gardi kūpinājumi, svaigi pīto ozollapu vainagu aromāts un daudz kas cits, gan Jūsu svētku galdam, gan kādai interesantai un unikālai dāvanai Līgai vai Jānim. Ar plašāku informāciju par pasākumu ir iespējams iepazīties pilsētas Rīgas kultūras portālā : http://www.kultura.riga.lv/public/85229.html

     Mūsu komanda ir izpētījusi pasākumus, kas šogad risināsies Līgo svētku laikā, esam izvēlējušies savus iespējamos TOP 3 pasākumus, kurus vēlamies ieteikt arī saviem lasītājiem, klientiem un draugiem.

1. Līgosim krastmalā  - Rīga, 11. novembra krastmalā posmā no Akmens līdz Vanšu tiltam (Bezmaksas pasākums)    

        Katru gadu Rīgā, krastmalā, notiek lustīga Līgo svētku svinēšana. Arī šogad programmā atrodamas dažādas aktivitātes, piemēram, dejas un ugunskura iedegšana, dažādi priekšnesumi un koncerts. Viennozīmīgi pozitīva atmosfēra klausoties Labvēlīgo tipu noteikti ir garantēta! Ar plašāku svētku programmas aprakstu ir iespējams iepazīties šeit: http://www.kultura.riga.lv/public/75693.html

 

(Foto avots: http://stay.liveriga.com/userfiles/images/events/11_novembra_krastmala_leta_mazs.jpg?w=420)

  

2. Vasaras saulgrieži Jūrmalā - Jūrmala – Dzintaru un Kauguru pludmale, Mellužu estrāde (Bezmaksas pasākums)    

        Pavadi neaizmirstamu Līgo svētku nakti Jūrmalā! Jūrmala ir ļoti skaista Latvijas kūrorta pilsēta, sagaidīt šeit gan saulrietu, gan saullēktu ir miljoniem vērts pasākums, kura apmeklēšana pilsētas iedzīvotājiem un visiem ir bezmaksas! Ja Tev patīk, jūra, svaigs gaiss, interesanta atmosfēra – noteikti dodies uz Jūrmalas pludmalēm. Dzintaru pludmalē valdīs īsta balles noskaņa par ko rūpēsies tādi mākslinieki kā Aija Vītoliņa, Ralfs Eilands, Žoržs Siksna, Rūta Dūduma u.c Ar plašāku svētku programmu ir iespējams iepazīties šeit:

https://www.jurmala.lv/lv/kultura/kulturas-notikumi/12426-?gclid=CjwKEAjw7J3KBRCxv93Q3KSukXQSJADzFzVSHBiPhy6EQI9byyfjJZvmf2qdDNjBugnnZ68MwdgyBRoCDvjw_wcB

 

 (Foto avots: http://y.delfi.lv/norm/45052/4364938_tWUP3Y.jpeg)

  

3. Līgo festivāls Vecpiebalgā - Vecpiebalga, Alauksta estrāde (krastmalā un teritorijā ar telšu pilsētiņu) (Biļešu cenas no 7 – 12 EUR )

        Ja ir vēlēšanas sajust festiņu sajūtu arī Līgo svētkos, iesakām doties uz Vecpiebalgu, kur notiks Vecpiebalgas Līgo festivāls. Pasākums notiek gleznainā vietā – Alauksta ezera krastmalā. Šo festivālu īpašu padara tā atmosfēra un galvenā ideja, kurā senais satiekas ar šodienu! Sākot no sentēvu tradīcijām, rituāliem kopā ar mūsdienīgu 21.gs. mūziku. Festivālā ar savu sniegumu priecēs Miks Dukurs, Apvedceļš, Kaspars Marksevičš, Mākoņstūmēji u.c , mākslinieki. Garantēta kārtīga izdejošanās! Pusnaktī – pliko skrējiens, pikanti bez gala J. Festivāls notiek 2 dienu garumā, būs pieejama arī telšu pilsētiņa, kas papildus ieejas biļetēm maksās 5 EUR. Biļetes būs iespējams iegādāties uz vietas, un iepriekš pārdošanā biļešu servisa kasēs. Vairāk informācija pieejama pasākuma mājaslapā: http://ligovecpiebalga.lv/programma/

 

(Foto avots: https://www.perkamkopa.lv/i/image/47/157847.jpg)

  

Ar plašākām pasākumu iespējām varam Jūs aicināt iepazīties ar Lauku Ceļotājs sastādīto un apkopoto svētku pasākumu Latvijā 2017 apkopojumu. Saraksts ir ļoti garš, interesējošo pasākumu un īsto svētku vietu tajā atrādīs jebkurš. Plašāka informācija aplūkojama šeit: http://www.celotajs.lv/lv/news/item/view/667.

Novēlam visiem lūstīgu līgošanu! Tā arī, sveicieni visām Līgām un Jāņiem! Priekā!!!