Krūšturu ceļvedis: kā izvēlēties īsto un piemērotāku, kā noteikt īsto izmēru

           Šoreiz mūsu bloga temats būs par un ap krūšturiem. Tieši tā, vienu no svarīgākajām sievietes apakšveļas sastāvdaļām. Ieskatīsmies krūšturu vēsturē, attīstībā, aplūkosim pirmā pasaulē izgatavotā krūstura attēlu, kā arī parunāsim par šīs apakšveļas glabāšanu, kopšanu, veidiem, un to, kā pareizāk noteikt vajadzīgo izmēru un veidu, kas būtu piemērots tieši Tev!

           Senā vēsturē, vairāk nekā 100 gadus atpakaļ, sievietes lietoja korsetes. Korsete ir visai žņaudzošs apakšveļas veids, kura galvenais pienākums ir padarīt korsetes nēsātājas vidukli slaidāku. Korsetē bija iestrādātas stīpas, kuras bija iespējams savilkt kopā, tādējādi apslēpjot ķermeņa krunciņas un īpaši izceļot sievietes fīgūras siluetu. Korsetes dizains laika gaitā piedzīvoja vairākas pārmaiņas un jauninājumus. Pēdējās izmaiņas korsetēs notika 20. gados, kad tās kļuva garākas nekā tās bijušas iepriekš un spēja sašaurināt sievietes gurnu apkārtmēru.

           Krūšturis savu pirmo iznācienu piedzīvoja 1889. gadā, pateicoties franču dizainerei-izgudrotājai Erminī Kadolle. Erminī atvēra modes namu, taču jaunais apakšveļas izgudrojums neraisīja pircējos tādu interesi, kādu to bija sagaidījusi Erminī. Bet pēc krūštura izstādīšanas Pasaules rūpniecības izstādē, tas guva milzu popularitāti. Iesākumā krūšturi tika izgatavoti no kokvilnas auduma materiāla, taču pēcāk to nomainīja zīds, krūšturis bija kļuvis ne tikai praktisks, bet arī daudz ērtāks un interesantāks pateicoties krāsu dažādībai, griezumam un mežģīņu detaļām.

           Pirmais pasaulē izgatavotais krūšturis – 1880.gads. (Avots: epadomi.lv Redakcija 2014-10-13 20:25 )

           Krūšturis ir apakšveļas gabals, kas palīdz atbalstīt, aptvert un pacelt sievietes krūtis. Mūsdienās krūšturi tiek ražoti ļoti dažādiem mērķiem. Krūšturis palīdz ulabot krūšu formu, spēj vizuāli samazināt vai palielināt krūšu apjomu.

           Neskatoties uz to, ka lielāka daļa pasaules sieviešu, turklāt vēl dažādās kultūrās, nēsā krūšturus ik dienu, tās nemaz īsti nav pārliecinātas par to, vai zinā kā pareizi tie ir jālieto un jākopj.

           Sāksim ar ieteikumu par krūšturu glabāšanu. Ja krūšturus glabā veļas kastē, vai veļas atvilktnē, kurā tie ir saspiesti vienā kaudzītē, tie pavisam noteikti ar laiku sāks zaudēt savu sākotnējo formu, un tas pavisam vienkārši ir normāli, jo nospiestā veidā tie sāks deformēties. Mūsu ieteikums – ja vēlies pagarināt sava krūštura lietošanas ilgumu, neliec to atvilknē, bet tā vietā uzkarini tos uz drēbju pakaramā.

 

Idejas, kā pasargāt savus krūšturus no formas pazaudēšanas.

           Nākamā lietā ir pareiza krūšturu kopšana. Šajā jautājumā pastāv arī vispārīgi izplatīts mīts par to, ka krūšturi vajadzētu mazgāt reti, jo savādāk tā lietošanas laiks strauji samazināsies. Tas ir mīts – uz to nav ieteicams paļauties. Jūs noteikti vēlaties dzirdēt mūsu argumentus? Tās mēs arī zinājām, un esam gatavi tos sniegt. Ir pierādīts, kopjot krūšturi tā lietošanas laiks būs daudz ilgāks, nekā to nekopjot. Bet visam šim pasākumam ir zināms priekšnoteikums – krūšturi ir jāmazgā pareizi. Ieteicamākais variants būtu tos mazgāt ar rokām, tā ir lielāka garantija nesabojāt krūšturi, bet protams, mēs zinām to, ka mazgāšana ar rokām mūsdienas ir viens nogurdinošs un neforšs pasākums – var likt lietā arī veļas mašīnu, bet jāņem vērā krūštura auduma īpatnības, ražotāja sniegtā informācija par mazgāšanas noteikumiem. Jāizvēlās delikāta mazgāšanas programma, kā arī, tieši tāda paša rakstura mazgāšanas līdzekļi. Vēl mūsdienās ir pieejami dažādi mazgāšanas rīki, kas atvieglina krūštura mazgāšanu veļasmašīnā, kā arī palīdz to izdarīt tā, lai krūšturis netiktu bojāts. Interneta vietnes, un protams, arī veikali piedāvā iegādāties īpašus auduma maisiņus, plastmasas veida bumbiņas u.c rīkus krūšturu mazgāšanai. Cenas ko piedāvā pārdevēji par šiem papildus rīkiem ir dažādas, piemēram, bubble bra izgudrojums, kas ir veidots no stingra un gluda plastmasas materiāla interneta veikalos maksā aptuveni ap 10€. Uz jautājumu par to, kādēļ krūšturis ir jāmazgā biežāk, nekā varbūt vairums no mums to savā ikdienā dara, ir saistīts ar higienu. Krūšturi ļoti ātri un viegli uzkrājās sviedri, no kuriem veidojās labvēlīga vide dažāda veida bakterijām, it īpaši vasaras sezonā. Krūšturu mazgāšanas biežums katrai sievietei var atšķirties, tas ir jāskatās individuāli, atkarībā no tā, cik daudz ikdienas krūšturu Jums ir, cik bieži tos nesājat, vai arī, cik aktīvs ir Jūsu dzīves veids.

Palīgi krūšturu mazgāšanā

           Kā mēs zinām, apakšveļas pasaulē ir pieejami ļoti daudz un dažādu veidu un modeļu krūšturi, tie ir vairāk par 30 veidiem, bet šoreiz mēs Jums sniegsim mazo ceļvedi populārākajos no to veidiem:

 

 

Balconette krūšturis šis krūštura veids nozīmē to, ka tā bļodiņu līnija, atrodās ļoti zemu, ļaujot vilkt apģērbu ar dziļiem dekoltē izgriezumiem. Mūsdienas, nosaukumu balconette, ļoti daudzi izmanto mārketinga nolūkos, nosaucot krūšturu modeļus par balconette, pat tad, ja tie ir parasti pilno bļodiņu krūšturi, iemesls šādai rīcībai ir skanīgais nosaukums.

 

 

Bandeau krūšturis – šis krūšturis ir lieliski piemērots mazāku krūšu izmēru īpašniecēm, jo jāatzīst, ka lielu krūšu īpašniecēm ši veida krūšturis nav īsti piemērots, tas neatbalsta un īpaši nepaceļ krūtis. Krūšturis diezgan bieži nāk kopā arī ar pieliekamām lencītēm, šāda variantā var izvēlēties, vai valkāt to ar lencītēm vai bez. Šie krūšturi parasti ir pieejami dažādās krāsās un apdrukās, ir lieliski ikdienas gaitām, jo ir ļoti ērti un atļauj nesāt topus ar atkailinātu plecu daļu.

 

 

Molded cup krūšturis – šī krūštura veida bļodiņas ir veidotas izmantojot mašīnu šūšanu, lai nodrošinātu formu Jūsu krūtīm. Bļodiņas ir veidotas no viena auduma materiāla gabala, tās ir vidēja cietuma un šis krūštura veids ir viens no populārākajiem un iecienītākajiem sieviešu vidū. Šāda veida bļodiņas tiek pielietotas arī citos krūšturu veidos, piemēram, t-krekla stila krūšturos un kontūru krūšturos.

 

 

Full cap krūšturi – šo krūšturu bļodiņas pilnībā nosedz krūtis. Šie krūšturi ir tie, kas piedāvā visslielāko atbalstu krūtīm, līdz ar to ir ļoti populāri tieši starp lielo krūšu īpašniecēm. Tā kā šāda veida krūšturi tiek ražoti sievietēm, kuras vēlās daudz labāku atbalstu un komfortu, tad plecu lencītes lielākoties ir daudz platākas nekā tās ir citu modeļu krūšturiem.

 

 

Maternity un nursing krūšturi – šis krūstura veids ir lielisks kā grūtniecēm, tā arī tām sievietēm, kas baro bērnu ar krūti. Iegādājoties šāda veida krūšturi, Jūs ietaupāt līdzekļus, jo to var izmantot gan pirms grūtniecības, kā arī periodā pēc tā. Krūštura bļodiņas ir izveidotas tā, ka tās ir iespējams atvērt, tādejādi ir viegli barot bērnu ar krūti. Šīs bļodiņas fiksējās uz klipšiem.

 

 

Padded krūšturis – šis krūšturu veids nozīmē to, ka tā bļodiņas ir pilnībā polsterētas. Ja piemēram, t-krekla veida krūštura bļodiņas ir polsterētas tikai daļēji un vienā pusē, tad šim krūšturim ir kārtīgs polsterējums. Šis modelis galvenokārt ir domāts tam, lai palielinātu krūšu izskatu. Polsterējumi mēdz būt dažādi, sākot no silikona gumijas līdz parastiem auduma polsteriem. Lielākajai daļai šo krūšturu polsterējumus ir iespējams arī izņemt.

 

 

 

Push-up krūšturis – šis krūštura veids dara tieši to, ko vēsta tas nosaukums – tas paceļ krūtis un saspiež tās maksimāli kopā. Šie krūšturi bieži vien nāk kopā ar polsterējumu, it īpaši noder mazāku krūšu īpašniecēm, un tām sievietēm, kas vēlās izcelt un pievērtst uzmanību savai dekoltē daļai.

 

 

Shelf krūšturis – šī veida krūšturis ir pazīstams arī ar nosaukumu platformas krūšturis, ceturtdaļas bļodiņu krūšturis. Šis krūštura veids krūtis atbalsta no apakšējā daļas, bet tam nav bļodiņu vai arī tās ir ļoti īsas. Šis krūštura veids lielākoties ir domāts priekam un izklaidei, protams, ja Jūsu krūtis ir nelielas, šis modelis palīdzēs tās piepacelt uz augšu.

 

 

 

           Un pašā noslēgumā pie krūšturu tēmas, mēs velamies sniegt arī nelielu ieskatu tajā, kā pareizāk noteikt savu krūštūra izmēru. Tas protams, ir ļoti individuāli, lomu spēlē arī krūštura veids. Piemēram, 80 B bļodiņas būs nedaudz mazākas, kā bļodiņas krūsturim ar izmēru 80 C. Tas ir tādēļ, ka bļodiņas izmēru nosaka pēc starpības starp krūšu apkārtmēru un apkārmēru zem pašām krūtīm. Iedomājamies situāciju, mēs piemēram krūšturi 75 B un mums šķiet, ka ir nepieciešams lielāks apkārtmērs. Paņemt 80 B – nebūs lielāks tikai apkārtmērs, bet arī pati bļodiņa, jo bļodiņas izmērs būs palielinājies proporcionāli apkārtmēram. Dažādiem ražotājiem ir dāžādi mēri, tādēļ mūsu ieteikumus ir vadīties pēc katra brenda individuālajām tabulām, tas ir attiecībā uz krūšturu iegādi mūsu interneta veikalā. Lai noteiktu savu izmēru, pirmais solis ir izmēru bļodiņu izmēru, ņemot mērlenti un nomērot pilnāko krūšu daļu, stāvot taisni un nepiespiesti. Otrais solis ir noteikt apkārtmēru, tas ir jāmēra zem krūšu līnijas, ņemot vērā to, ka mērījumi ir ciešāki, nekā reālā dzīvē tu tos vilktu, tādēļ izelpo gaisu un tikai tad veic mērus. Pēc iegūtajiem mēriem nosaki savu izmēru no krūšturu izmēru tabulas. Bez pareiza izmēra, ir svarīgi saprast, vai bļodiņas ir īstajā izmērā, vai lencītes stāv tā, kā tām būtu jāstāv pareizi. Esam pievienojuši foto attēlus ieskatam, kā pareizi ir jāizskatās krūšturim, ja tā izmērs ir atbilstīgs.

           Dāmas, mēs Jums novēlam atrast visslabāko un visspiemērotāko krūšturi tieši Jums! Ja Jums ir radušies kādi jautājumi, vai komentāri, vai jeb kas cits, kas ir saistīts ar šo bloga rakstu, lūdzu nekautrējaties un droši sazinieties ar mums!

  

Kā pareizi ir jāizskatās īsta izmēra krūšturim