Pareizs ūdens balanss organismā: kāpēc un cik daudz, un priekš kam ?

 

      Mūsdienās ir ļoti populāri sekot līdzi veselīgam dzīves veidam, domāt par fiziskām aktivitātēm, veselīgu uzturu un tā joprojām. Tas ir ļoti fantastiski, ka mūsdienas cilvēki tiešām tam velta tik lielu uzmanību, veselīgs cilvēks ir laimīgs cilvēks.

     Saistībā ar šo veselīgā dzīves veida kustību, arī mēs vēlamies aizsākt rubriku par veselīgu dzīvesveidu. Pirmā bloga tēma šajā rubrikā būs par ūdeni. Šajā rakstā Jūs uzzināsiet, kādēļ ūdens ir jādzer, cik daudz to varam uzņemt, un priekš kam ūdens ir nepiciešams mūsu organismam, kā arī praktisku ieteikumu, kā vieglāk izsekot līdzi tam, cik daudz ūdeni mēs uzņemam savā ikdienā.

     Sāksim ar to, ka ūdens mums var palīdzēt labu veselību un dot mums spēku. Neskatoties uz to, ka ūdenī nav uzturvērtības vielu, tā ir ļoti svarīga mūsu uztura sastāvdaļa, jo ūdens ir nepieciešams, lai veiktu dažādas vielmaiņas reakcijas. Ūdens lieliski palīdz cīņā ar liekiem kilogramiem, pavisam vienkārši, jūtot izsalkumu ir ieteicams iedzert glāzi ūdeni. Mūsu organisms bieži vien kļūdas, dodot signālu par to, ka esam izsalkuši, patiesībā vēloties mums paziņot, ka esam izslāpuši. Tas ir ļoti vienkārši, un Jūs to pavisam noteikti variet pamēģināt.

     Vai Jūs zinājāt ka ūdens iztvaikošana, jeb vienkāršākos vārdos runājot, svīšana, regulē mūsu ķermeņa temperatūru? Un to, ka ūdens ir nepieciešams, lai izvadītu nevajadzīgas un sliktas vielas, kas uzkrājas mūsu organismā? Un 70% no mums ir ūdens. Kā piemēru var minēt ārzemēs veiktu eksperimentu bērniem: Ūdens kristālos var saskatīt kā mainās to forma-struktūra, lietojot pozitīvus vai negatīvus vārdus, kā „mīlestība” un „pateicība”, vai “Tu esi muļķis”, vai “Tu esi skaists”. Eksperimentā bērni teica atšķirīgus vārdus dažādām ūdens pudelēm. Kad bērni teica “tu esi smuks”, izveidojās pievilcīgi kristāli, bet vārdiem “tu esi muļķis” bija pretēja iedarbība.

 

                          

Ūdens kristāls, sakot – “Tu esi skaists”          Ūdens kristāls, sakot – “Tu esi muļķis”

 

     Par ūdens iedarbību, maģisko maģiju un labajām lietām, mēs varētu runāt stundām ilgi, bet atgriezīsimies pie paša būtiskākā, cik daudz ūdens mums ir jāizdzer? Šeit nu viedokļi daļās ne tikai starp parastiem cilvēkiem, sportistiem, speciālistiem un pat zinātniekiem. Viena daļa uzskata ka ūdens ir jādzer daudz un par visām varītēm, citi uzskata, ka jādzer ir tik daudz, cik gribās. Mēs savos uzskatos pievienojamies pie tās daļas, kas uzskata, ka jādzer ir tik, cik gribās. Bet ņemot vērā, ka ne vienmēr mūsu organisms spēj mums pateikt priekšā to, cik daudz tas ir, vieglāk ir vadīties ņemot vidējo ieteicamo daudzumu, kas ir aptuveni 8 glāzes ūdens dienā. Šajā daudzumā ir jāņem vērā arī šķidrums ko uzņemam ar tēju un kafiju, zupām, tikai ņemot vērā to, ka dzērieni, kuros ir kofeīns, ir jārēķina tikai kā puse, savukārt alkoholiskie dzērieni vispār netiek ieskaitīti, jo tiem piemīt urīndzenošs efekts, kas nozīmē to, ka lietojot alkoholu, ūdens un mums ir jāuzņem papildus. Ūdeni vajag lietot samērīgi, izdzerot nepieciešamo daudzumu visas dienas garumā, proporcionāli to sadalot. Minētās 8 ūdens glāzes dienā ir vispārināts princips, ja Jūs tomēr vēlaties būt ļoti precīzs, tad šāds ūdens daudzums ir aprēķināts cilvēkam, kurš sver 64 kg. Lai noteiktu savu individuālo ūdens uzņemamo daudzmu, tad svars ir jādala ar 32. Piemēram, 64:32=2 L ūdens dienā. Pie lielas slodzes un īpaši karstām vasaras dienām, ūdens daudzumu ir ieteicams palielināt.

     Un vissbeidzot mums Jums ir praktisks padoms. Šis padoms derēs tiem, kas vēlās noskaidrot, cik daudz ūdens dienā reāli tiek patērēts, un cik daudz vajadzētu, kā arī tiem, kas labprāt vēlētos sākt mēģināt regulāri uzņēmt vajadzīgo ūdens daudzumu savā organismā. Ja Jums ir pieejams viedtālrunis, mēs Jums iesakām pamēģināt WaterBalance aplikāciju, kuru bezmaksas ir iespējams iegūt Android veikalā. Šāda veida bezmaksas aplikācijas ir pieejamas arī tālruņiem, kas atbalsta Ios u.c sistēmas, bet šo konkrēto aplikāciju esam mēģinājuši arī paši. Kā plusu varam minēt iespēju norādīt ūdens daudzumu litros, daudzās no aplikācijām šādas iespējas nav, un ir pieejamas cita veida tilpuma mērvienības. Šajā aplikācijā ir iespējams ievadīt savus datus, svaru, dzimumu u.t.t, programma aprēķinās, cik daudz ūdens Jums dienā ir nepieciešams uzņemt, un Jūs diezgan ērtā veidā atzīmējot visus dienas laikā uzņemtos šķidrumus – ūdeni, limonādes, sulas, kafijas, tējas. Dzerot ūdeni, aplikācijā esošā cilvēciņa siluets pildās ar ūdeni, šādā veidā Jūs diezgan vienkārši variet sekot līdzi tam, cik daudz ūdeni Jūs dienas laikā uzņemat.

 

WaterBalance aplikācija android viedtālruņiem

 

     Jebkura lieta, kuru tu dari 21 dienu pēc kārtas, Tev pašam nemanot top par parastu ieradumu. Mēs novēlam katram no jums, 21 dienas garumā sekot līdzi savam uzņemtajam ūdenim, un, lai šis ieradums kļūst par soli uz daudz veselīgāku dzīves veidu! Draugi, mēs paceļam ūdens glāzi par Jums! Uz tikšanos citā rakstā par veselīgiem dzīves veida paradumiem, kā arī, ja Jūs velāties iegūt kādu papildus informāciju saistībā ar ūdens lietošanu, vai palīdzību ieteiktās aplikācijas atrašanā, play store veikalā, lūdzu, nekautrējaties un sazinieties ar mums!

 

   

Ūdens balanss organismā