8 slikti ieradumi, kas nogalina tavu metabolismu (vielmaiņu)

 

Jums noteikti ir radušās aizdomas par to, ka jūsu vielmaiņa līdz ar gadiem sāk palikt lēnāka. Saskaņā ar Sabiedrības veselības uztura žurnālā publicētajiem pētījumiem, tad to iegūtie rezultāti apliecina to, ka jums ir pilnīga taisnība attiecībā uz šo pieņēmumu. Pārskatot iegūtos datus par cilvēka enerģijas iztērēšanu, pētnieki ir konstatējuši, ka līdz ar vecumu notiek pakāpeniska bazālās vielmaiņas ātruma samazināšanos. Papildus tam klāt nāk daudzi un dažādi mūsu ikdienas ieradumi, kas var vēl vairāk ietekmēt mūsu vielmaiņas procesus.

 

 

Jums noteikti nav jāpadodās bez cīņas. Tieciet vaļā no zemāk aprakstītajiem 8 sliktajiem ieradumiem, un skatieties, kā uzlabojās jūsu vielmaiņas procesi un pieplūst enerģija!

 

1# sliktais ieradums. Brokastu izlaišana.

Ēdot bagātīgas brokastis, tas vienmēr ir labs veids, kā sākt savu rītu. Tā kā jūsu vielmaiņa palēninās miega laikā, ēšana var palīdzēt jums dienas laikā sadedzināt vairāk kaloriju. Saskaņā ar Rushas Universitātes medicīnas centru, „Kad jūs ēdat brokastis, jūs pastāstiet savam ķermenim, ka dienas laikā, vēl būs pietiekami daudz kalorijas ar kurām tam būs jāstrādā. Izlaižot brokastis, ziņa, ko saņem jūsu ķermenis, ir tāda, ka tam ir jāsaglabā ešosais ritms, jo tas taču neuzņēm nekādu ēdienu, un pēcāk ienākošās kalorijas ķermenis nespēj uztvert tā, kā vajadzētu. ”

 

2# sliktais ieradums. Ēst nepareizas brokastis.

Labi, tas ir nedaudz vairāk nekā tikai apēst kaut ko obligāti no rīta. Ja tu automašīnā grauz saldo, krāsaino virtuli no Donats vai eklēru no Raunas dārza eklērnīcas, vai varbūt stūķē sevī iekšā Rimi smalkmaizītes, tu sagatavo sevi un savu ķermeni “katastrofai”. Tā vietā. Centies izvēlēties kaut ko, kas satur olbaltumveilas un šķiedrvielas, piemēram, ēd olas, jogurtus ogas. Garšīgi un veselīgi būs arī pilngraudu grauzdiņi, kas pārklāti ar zemesriekstu sviestu.

 

 

3# sliktais ieradums. Pārak daudz sēdēšanas.

 Iešana no sava ofisa krēsla līdz mašīnai, lai galā nonāktu līdz savam dīvānam, var no9vest tevi lī9dz diezgan mazkustīgai ikdienas rutīnai. Sēžot ilgāku laiku, ķermenis sevi iestatī enerģijas taupīšanas režīmā, kas nozīmē to, ka tavs vielmaiņas ātrums samazinās. Saskaņā ar Apvienotās Karalistes Valsts veselības dienesta teikto, tiek uzskatīts, ka „ilgstoša sēdēšana palēnina vielmaiņu, kas ietekmē organisma spēju regulēt cukura līmeni asinīs, asinsspiedienu un burtiski salauž ķermeņa tauku saturu.”

 

4# sliktais ieradums. Nolaidība pret spēka treniņiem.

Kardio treniņi ir lieliski, un tie patiesi palīdz ātri sadedzināt kalorijas, bet tad, kad tu esi pabeidzis skriet vai braukt ar riteni, tava kaloriju degšana ātri vien pārslēdzās uz normālo režīmu. Kad jūs spēka un pretestības balstītus treniņus, jūsu kaloriju sadegšana paliek paaugstināta, jo jūsu muskuļi sevi atjauno. Amerikāņu vingrojumu padomei (ACE) ir teikusi: „Stiprības treniņš ir būtiska vielmaiņas sastāvdaļa, jo tā ir tieši saistīta ar muskuļu masu. Jo aktīvāki ir muskuļu audi, jo augstāks ir vielmaiņas ātrums. ”Un, saskaņā ar AKE veikto pētījumu muskuļi katru dienu sadedzina vēl papildus 4-6 kalorijas.

 

5# sliktais ieradums. Nepietiekama proteīna uzņemšana.

Proteīns baro jūsu muskuļus, veicina sāta sajūtu un ir svarīgs elements veselīga svara uzturēšanai. Ēdot pārāk maz, jums var rasties grūtības veidot vai uzturēt normālu muskuļu masu - un par iepriekš minēto muskuļu nozīmi vielmaiņā mēs jau esam iepazinušies.

Turklāt olbaltumvielām ir nepieciešama enerģija, lai tā spētu sadalītos, pretstatā ogļhidrātiem vai taukiem, tāpēc gremošanas laikā jūs patiešām sadedzināsiet vairāk kalorijas uzņemot olbaltumvielas.

 

6# sliktais ieradums. Nepietiekama izgulēšanās.

Viena slikta nakts gulēšana ir pietiekama, lai jūs justos vājš un tiktu traucēta kognitīvie procesi. Vairākas naktis pēc kārtas negulētas vai ar nepietiekamu gulēšanas stundu daudzumu rāda, ka vielmaiņa samazinās, kā arī, var rasties hormonālā nelīdzsvarotība. \

 

7# sliktais ieradums. Netiek dzerts pietiekami daudz ūdens.

Pētījumā, kas publicēts žurnālā “The Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism”, pētnieki konstatēja, ka dzerot 500 ml ūdens (apmēram 2 glāzes) vielmaiņas ātrumu palielinās par 30%, un šis uzrāviens ilgst vairāk nekā stundu. Tātad, dzerot ūdeni visas dienas garumā,  tu visu laiku esi uzņēmis nepieciešamo šķidrumu un neatūdeņojies, un kā papildus bonusiņu saņemt paaugstinātākus vielmaiņas procesu uzlabojumus..

 

8# sliktais ieradums. Par daudz stresa.

Pieaugot stresa līmenim, Jūsu organisms ražo hormonu, ko sauc par kortizolu. Kortizols izraisa palielinātu apetīti, padara mūs izsalkušus pēc viegli pagatavojama ēdiena (pusfabrikāti, ātrās uzkodas uc), samazina mūsu vēlmi sportot un kustēties, samazina arī mūsu miega kvalitāti - tās ir visas tās lietas, kas būtībā kopumā negatīvi ietekmē vielmaiņu. Tātad, lai gan jūs ne vienmēr variet kontrolēt savu stresa līmeni, stresa vadība var palīdzēt aizsargātu jūsu ķermeņa iekšējo degsmi.