7 iemesli kādēļ ēst augļus un dārzeņus

Bēda atnāca no turienes, kur viņu neviens nebija gaidījis! Esi dzirdējis šādu sakāmvārdu? Un nabaga meitenes tika iebiedētas ar to ka banāni ievērojot diētu nedrīkst ēst bieži un vīnogās ir tikai cukurs, galu galā arī tomāti taču var palēnināt tauku dedzināšanas procesu.

Zemāk ir apkopoti 7 iemesli, lai tu neklausītos šādās muļķībās un mierīgi ēstu savus iecienītākos augļus un dārzeņus:

1. Zems augļu (un dārzeņu) patēriņš ir zinātniski atzīts faktors, kas var veicināt infekciju slimību attīstību. Veiktie pētījumi apliecina, ka pat 300 gramu augļu (un dārzeņu) apēšana dienā spēj palīdzēt samazināt gandrīz visu galveno slimību iespējamos risku un pat mirstību no dažādiem cēloņiem.

️ Augļu (un dārzeņu) patēriņa diennakts norma ir no 800 - 1000 gramiem.

2. Augļi (un dārzeņi) ir lielisks vitamīnu un minerālvielu avots, ko nekad tu nespēsi aizstāt ar vitamīniem no aptiekas (aptiekas vitamīnus mūsu organisms principā neuzsūc), tāpēc ir nepieciešams ēst augļus un dārzeņus un citus uzturam svarīgus produktus.

3. Augļi (un dārzeņi) ir lielisks šķiedrvielu avots, kas tik ļoti nepieciešams normālai kuņģa-zarnu trakta un mūsu zarnu mikro floras darbībai un sirds un asinsvadu slimību profilaksei. Uzņemamo šķiedrvielu daudzumam dienā ir jābūt ap 25-35 g.

️ Ja ir problēmas ar vēdera izeju, to atrisināt var palīdzēt dārzeņu un augļu ieviešana savā ēdienkartē.

4. Pietiekams dažādu krāsu un dažādu šķirņu, veidu augļu patēriņš uzturā spēj uzlabot mūsu garastāvokli. Tas arī ir pierādīts fakts, ka mēs ziemā baudām košos apelsīnus, mēs par tiem priecājamies ne mazāk kā sarkanās zemenes vasarā.

5. Augļi ir arī lielisks ogļhidrātu avots. Ja ir jautājums, kā uzņemt pietiekamā daudzumā ogļhidrātus ??? Var ieteikt ābolus, banānus vai lielu dārzeņu bļodu.

6. Augļi satur galvenokārt cukurus, šķiedrvielas un pektīnus, kas lieliski raudzējas mūsu resnajā zarnā un kalpo par barību mikrobiem (tie paši mikrobi, kas dzīvo kopā ar mums, palīdz mums sagremot pārtiku un pasargā no "kaitīgajiem" mikrobiem).

7. Ziemā augļi ne tuvu nav sliktāki kā vasarā. Jā, veikaliem tiek izaudzētas speciālas šķirnes ar biezākām mizām, bet kā gan citādāk tos nogādāt veikalā? Un arī āboliem ir īpaša šķirne, lai mēs tos varētu ēst cauru gadu. Bet šīs īpašās augļu šķirnes nemaz nenozīmē to, ka augļi un dārzeņi varētu būt mazāk vērtīgi salīdzinot tos ar vasaru.

Šobrīd mēs visi dzīvojam tādā laikā, kad vitamīni un minerāli ir iespējams uzņemt cauru gadu dabiskā veidā. Nevajag sev iegalvot un baidīties iegādāties augļus un dārzeņus veikalā, uzskatot ka tie ir labi tikai vasarā, no omes dārziņa. Vēl vairāk vitamīnu un minerālu trūkums organismā un bailes apēst banānu, kad gribās.