5 fakti par ogļhidrātiem

 

Visās iespējamās diētas, kas ir pieejamas, viss vairāk apspriestie, noliegtie ir tieši ogļhidrāti. Tie ir tie, kuri pēc iespējas tiek izslēgti no uztura un klauvē pie mūsu sirdsapziņas par katru apēsto makaronu.

Cik gan daudzi saka ka nedrīkst ēst tik daudz ogļhidrātus, to daudzumu vajag samazināt. Gribiet zināt noslēpumu? Tas būs mūsu un Jūsu, ogļhidrātus drīkst lietot uzturā, pat pēc plkst. 18:00. Un, lai kliedētu mītus, mēs esam dzirdējuši tik daudz stātus, kāpēc nedrīkstam, ka šodien apskatīsimies un izdomāsim, kāpēc ogļhidrāti būtu jālieto OBLIGĀTI (un it īpaši diētā).

 

Nu tad, aiziet:

1. Ogļhidrāti uz nakti - jūs variet tos droši ēst vakarā. Starp citu, ogļhidrāti veicina tāda hormona kā triptofāns ražošanu mūsu organismā. Šis hormons savukārt, rada sāta sajūtu pēc maltītes. Un tieši šī iemesla dēļ nedaudz ogļhidrātu uzņemšanas pirms gulēt iešanas var pat palīdzēt Jums labāk aizmigt. Banāns pulksten 11:00 un banāns pulksten 20:00 nemaina no tā savu sastāvu.

2. Visi ogļhidrāti beigu punktā tiks sadalīti līdz glikozei. JEBKURI !!! Neatkarīgi no tā, vai tie ir baltie rīsi par 1 EUR/KG vai brūnie rīsi par 3 EUR/KG. To beigu punkts ceļā ir sadalīšanās līdz glikozei. Arī ābols sadalīsies līdz glikozei, un cukurs kā cukurs sadalīsies līdz glikozei

3. GI, AI un jebkurš cits indekss. Veselam cilvēkam indeksi nav svarīgi. Vienīgais, ko var ņemt vērā, ir tas, ka pārtikas produkti ar augstu glikēmisko indeksu uzsūcas organismā ātrāk, savukārt pārtikas produkti ar zemu glikēmisko indeksu - lēnāk. Attiecīgi, pēc kūkas gabaliņa apēšanas jūs ātri jutīsiet izsalkumu, bet pēc kartupeļiem vai makaroniem – nē.

4. Ogļhidrātu logs - neeksistē. Tas nav tā – ziniet, ogļhidrāti ņēma un izdomāja un aizvēra vai atvēra logu. Jau sen ir pierādīts, ka ogļhidrātu sintēze organismā notiek 24 stundas diennaktī. Tāpēc nevajadzētu skriet pēc treniņa, lai ēstu obligāti rīsus, griķus un banānus. Enerģijas līdzsvars tiek atjaunots 24 stundu laikā.

5. Ogļhidrāti ir būtiski aminoskābju, taukskābju un triglicerīdu starp šūnu transportēšanai. Daudz gudru un sarežģītu vārdu, bet tagad pamēģināsim pateikt to vienkāršākiem vārdiem. Šūnu atjaunošanās notiek mūsu ķermenī ik katru sekundi. Un, lai tur viss tiktu atjaunināts un atjaunots, jums ir nepieciešams atbilstošais materiāls un šī materiāla piegāde. Tātad, ogļhidrāti šajā gadījumā ir piegāde.